24 vjetori i bombardimeve ndaj Serbisë, lufta dhe liria e Kosovës
24 vjetori i bombardimeve ndaj Serbisë, lufta dhe liria e Kosovës
24.03.2023 | 01:59
Në shënimin e 24 vjetorit të fushatës ajrore të NATO-s mbi forcat serbe,
58 vjet pa Fan Nolin, një prej figurave më të shquara kombëtare
58 vjet pa Fan Nolin, një prej figurave më të shquara kombëtare
13.03.2023 | 04:36
Burrë shteti, atdhetar demokrat, klerik i lartë, poet, përkthyes, publicist,
25 vjet nga rënia heroike e Jasharëve
25 vjet nga rënia heroike e Jasharëve
08.03.2023 | 14:53
Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi u rrethua nga forca të shumta
Peci: Rugova e refuzoi ftesën e Presidentit francez pas masakrës në Prekaz, e ftoi Shirakun të vijë në Kosovë
Peci: Rugova e refuzoi ftesën e Presidentit francez pas masakrës në Prekaz, e ftoi Shirakun të vijë në Kosovë
07.03.2023 | 03:55
Opinionisti Lulzim Peci ka ndarë një ngjarje që kishte ndodhur 25 vjet më parë,
Lezha përkujton Kuvendin e 579 viteve më parë, besëlidhjen e shqiptarëve kundër otomanëve
Lezha përkujton Kuvendin e 579 viteve më parë, besëlidhjen e shqiptarëve kundër otomanëve
03.03.2023 | 16:25
Si sot, 579 vite më parë, Gjergj Kastrioti Skënderbeu mblodhi në Lezhë Kuvendin
15 vjet shtet, ky është vendi i parë që e kishte njohur pavarësinë e Kosovës
15 vjet shtet, ky është vendi i parë që e kishte njohur pavarësinë e Kosovës
17.02.2023 | 12:00
Kosova feston sot 15-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Por, cili ishte vendi
78 vjetori i gazetës “Rilindja”
78 vjetori i gazetës “Rilindja”
13.02.2023 | 01:47
Sot bëhen 78 vjet, kur për herë të parë u shtyp gazeta në gjuhën shqipe
24 vjet nga Konferenca e Rambujesë
24 vjet nga Konferenca e Rambujesë
06.02.2023 | 00:00
Para 24 vjetëve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e
28 janar 1704 u miratuan nga Vatikani dokumentet e Kuvendit kishtar të Arbenit
28 janar 1704 u miratuan nga Vatikani dokumentet e Kuvendit kishtar të Arbenit
30.01.2023 | 17:03
Më 28 janar të vitit të largët 1704, Kongregata e atëhershme e Vatikanit,
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave