Spanja dhe Norvegjia vendosin ta njohin Palestinen zyrtarisht
Spanja dhe Norvegjia vendosin ta njohin Palestinen zyrtarisht 22.05.2024 | 15:13
Spanja dhe Norvegjia kanë vendosur ta njohin pavarësinë e Palestinez kanë lajmëruar ato të mërkurën, transmeton Gazeta Metro.
 
Njohja zyrtare nga këto dy shtete do të vijë në 28 maj ka thënë Ministri i Jashtëm norvegjez Espen Barth Eide në një konferencë për media të mbajtur të mërkurën.
 
Në anën tjetër kryeministri spanjoll Pedro Sanchez e ka bërë këtë lajmërim në parlamentin spanjoll të mërkurën.
 
Më parë gjatë këtij muaji, Ministri i Jashtëm spanjoll Jose Albares ka thënë se e ka informuar Sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken për qëllimin e qeverisë së tij për ta njohur Palestinen, raporton Reuters.
 
Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz ka urdhëruar ambasadorët e tij të tërhiqen nga këto vende./gazetametro.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.