Urdhëri i ri në Kabul: Femrat të qëndrojnë në shtëpi, punët do të zëvendësohen nga burrat
Urdhëri i ri në Kabul: Femrat të qëndrojnë në shtëpi, punët do të zëvendësohen nga burrat
19.09.2021 | 22:48
Kryebashkiaku i ri taleban i Kabulit në Afganistan u ka thënë punonjësve femra
OKB: Bota drejt katastrofës klimatike
OKB: Bota drejt katastrofës klimatike
19.09.2021 | 10:41
Përpara konferencës së klimës në Glasgow, që do të zhvillohet në nëntor, bota
Papa lutet për viktimat e përmbytjeve në Meksikë dhe për njerëzit e mbajtur larg atdheut
Papa lutet për viktimat e përmbytjeve në Meksikë dhe për njerëzit e mbajtur larg atdheut
19.09.2021 | 10:11
Viktimat e përmbytjeve në Shtetin Meksikan të Hidalgos, njerëzit e mbajtur peng
Katedralja Notre Dame në Paris pritet të rihapet në vitin 2024
Katedralja Notre Dame në Paris pritet të rihapet në vitin 2024
18.09.2021 | 23:54
Katedralja Notre Dame në Paris, Francë është në rrugën e duhur për t’u rihapur
Papa: nga dhurata jonë, rilindin jeta e shëndeti i të tjerëve
Papa: nga dhurata jonë, rilindin jeta e shëndeti i të tjerëve
18.09.2021 | 12:00
Papa: "Nga dhurata jonë, mund të rilindin jeta dhe shëndeti i të tjerëve, të
Pensione më të larta për gratë në Zvicër
Pensione më të larta për gratë në Zvicër
18.09.2021 | 00:00
Gratë e brezit kalimtar të prekur nga rritja e moshës së pensionit nga 64 në 65
Mijëra emigrantë nën urë në kufirin SHBA-Meksikë. Rritet kriza humanitare
Mijëra emigrantë nën urë në kufirin SHBA-Meksikë. Rritet kriza humanitare
17.09.2021 | 22:13
Rreth 10 000 emigrantë janë mbledhur nën urën kufitare SHBA-Meksikë gjatë
OBSh-ja e pezullon procesin e miratimit të vaksinës ruse
OBSh-ja e pezullon procesin e miratimit të vaksinës ruse
17.09.2021 | 22:10
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka pezulluar procesin e miratimit për
Selia e Shenjtë: uji nuk është mall, por e drejtë njerëzore themelore
Selia e Shenjtë: uji nuk është mall, por e drejtë njerëzore themelore
17.09.2021 | 10:06
Fatkeqësisht, uji nuk është për të gjithë, sidomos në këtë periudhë emergjence
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.