Rreziku për luftë gjithëpërfshirëse në Lindjen e Mesme më i madh se kurrë, paralajmëron mediumi britanik
Rreziku për luftë gjithëpërfshirëse në Lindjen e Mesme më i madh se kurrë, paralajmëron mediumi britanik
19.04.2024 | 14:20
Sulmi i Izraelit ndaj Iranit të premten në mëngjes nuk është surprizë për
Irani në shënjestër të sulmit ajror nga Izreali – Krejt çka dihet deri më tani
Irani në shënjestër të sulmit ajror nga Izreali – Krejt çka dihet deri më tani
19.04.2024 | 14:17
Izraeli ka kryer një sulm brenda Iranit, tha një zyrtar amerikan për CNN të
G7 bën thirrje për ‘de eskalim absolut’ pas tensioneve në Lindje të Mesme
G7 bën thirrje për ‘de eskalim absolut’ pas tensioneve në Lindje të Mesme
19.04.2024 | 02:19
Ministri i Jashtëm italian Antonio Tajani ka bërë thirrje të premten për “de
OKB-ja nis apel humanitar prej mbi 2.5 miliardë euro për të ndihmuar Gazën dhe Bregun Perëndimor
OKB-ja nis apel humanitar prej mbi 2.5 miliardë euro për të ndihmuar Gazën dhe Bregun Perëndimor
18.04.2024 | 15:22
OKB-ja ka nisur një apel humanitar prej gati 2.3 miliardë paund (mbi 2.5
Lufta në Ukrainë, Rusia hedh raketa në ndërtesa banimi
Lufta në Ukrainë, Rusia hedh raketa në ndërtesa banimi
18.04.2024 | 15:19
Disa orë pas raportimeve për një sulm të Ukrainës në një bazë ajrore të Rusisë,
Françesku: lironi të burgosurit e luftës, tortura është çnjerëzore
Françesku: lironi të burgosurit e luftës, tortura është çnjerëzore
18.04.2024 | 03:21
Në përfundim të audiencës së përgjithshme, Papa kujtoi popullsinë e Tokës
Izraeli i kërkon OKB-së t’i vendosë sanksione Iranit
Izraeli i kërkon OKB-së t’i vendosë sanksione Iranit
15.04.2024 | 15:37
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka paralajmëruar se
Papa: mjaft më luftë! Jo veprimeve që nxisin spiralen e dhunës në Lindjen e Mesme
Papa: mjaft më luftë! Jo veprimeve që nxisin spiralen e dhunës në Lindjen e Mesme
15.04.2024 | 03:35
Në pëfundim të lutjes së Mbretëreshës Qiellore, Françesku shprehu dhimbjen dhe
'Irani rrezikon rajonin'/ Udhëheqësit e G7 riafirmojnë mbështetjen e plotë për Izraelin
'Irani rrezikon rajonin'/ Udhëheqësit e G7 riafirmojnë mbështetjen e plotë për Izraelin
15.04.2024 | 03:16
Liderët e G7 kanë dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit dhe riafirmuan
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.