Osmani takon presidentin e Emirateve, flasin për thellimin e bashkëpunimit
Osmani takon presidentin e Emirateve, flasin për thellimin e bashkëpunimit
04.12.2023 | 03:09
Presidentja Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Emirateve të Bashkuara
Blinken: NATO është e bashkuar, folëm si ta ndihmojmë Ballkanin Perëndimor për të ardhmen euroatlantike
Blinken: NATO është e bashkuar, folëm si ta ndihmojmë Ballkanin Perëndimor për të ardhmen euroatlantike
29.11.2023 | 15:36
Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka marrë pjesë dje në takimin e
FSK bashkë me qytetarë feston "Ditën e Forcës"
FSK bashkë me qytetarë feston "Ditën e Forcës"
27.11.2023 | 03:04
Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së
Kushtetuesja rrëzoi Ligjin për caktim çmimesh, Hoti: Sistemet e komanduara kanë dështuar
Kushtetuesja rrëzoi Ligjin për caktim çmimesh, Hoti: Sistemet e komanduara kanë dështuar
24.11.2023 | 03:29
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës,
Escobar i ashpër me Vucicin: Tërhiqi trupat nga kufiri me Kosovën, 24 shtatori mos të ndodhë më kurrë
Escobar i ashpër me Vucicin: Tërhiqi trupat nga kufiri me Kosovën, 24 shtatori mos të ndodhë më kurrë
23.11.2023 | 15:46
I dërguari i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendësndihmës sekretari,
“Shqetësime të reja për stabilitetin në Kosovë”, Reuters: NATO po kërkon shtim të përhershëm të trupave
“Shqetësime të reja për stabilitetin në Kosovë”, Reuters: NATO po kërkon shtim të përhershëm të trupave
21.11.2023 | 03:40
Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Reuters ka shkruar për deklaratën e shefit të
Stoltenberg: Përgjegjësit për sulmin në Banjskë, të dalin para drejtësisë
Stoltenberg: Përgjegjësit për sulmin në Banjskë, të dalin para drejtësisë
21.11.2023 | 03:23
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka takuar sot Sekretarin e Përgjithshëm
Gjenden mbetje mortore në Prekaz, dyshohet që janë në listën e të zhdukurve
Gjenden mbetje mortore në Prekaz, dyshohet që janë në listën e të zhdukurve
20.11.2023 | 03:19
Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur ka njoftuar se pas gërmimeve në
Macron shpreson se Kosova dhe Serbia do të arrijnë marrëveshje, s’ka shqetësim se mund të rifillojë konflikti
Macron shpreson se Kosova dhe Serbia do të arrijnë marrëveshje, s’ka shqetësim se mund të rifillojë konflikti
16.11.2023 | 14:56
Gjatë qëndrimit të tij në Lozanë, Presidenti i Francës Emmanuel Macron pati një
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.