Politikani serb: S’është guxim të shkosh në Kosovë, por ta tregosh të vërtetën për të – serbët e shqiptarët duan paqe
Politikani serb: S’është guxim të shkosh në Kosovë, por ta tregosh të vërtetën për të – serbët e shqiptarët duan paqe
06.12.2023 | 14:47
Vladimir Kovaçeviq, bartësi i listës “Serbia në Perëndim”, tha se si qeveria
Ndotja alarmante e ajrit, IKSHKP u bën thirrje qytetarëve të rrinë brenda
Ndotja alarmante e ajrit, IKSHKP u bën thirrje qytetarëve të rrinë brenda
06.12.2023 | 14:45
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), ka njoftuar se
Arrin në Kosovë batalioni i Forcave Rezervë Operacionale të NATO-s
Arrin në Kosovë batalioni i Forcave Rezervë Operacionale të NATO-s
06.12.2023 | 14:44
Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka
Stano për draft-statutin e Asociacionit: Ne kurrë nuk i zbulojmë dokumentet zyrtare publikisht
Stano për draft-statutin e Asociacionit: Ne kurrë nuk i zbulojmë dokumentet zyrtare publikisht
05.12.2023 | 15:13
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano ka thënë se propozimi i BE-së
Kosova pothuajse “në fund të pusit”, publikohen rezultatet e testit PISA
Kosova pothuajse “në fund të pusit”, publikohen rezultatet e testit PISA
05.12.2023 | 03:46
Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatet e testit të
Revista e njohur gjermane për situatën Kosovë-Serbi: Një bombë në mes të Evropës
Revista e njohur gjermane për situatën Kosovë-Serbi: Një bombë në mes të Evropës
05.12.2023 | 03:33
Revista e njohur në gjuhën gjermane “Cicero” i ka kushtuar një artikull të
Në margjinat e Statutit të Asociacionit që normon autonominë serbe në Kosovë
Në margjinat e Statutit të Asociacionit që normon autonominë serbe në Kosovë
05.12.2023 | 03:15
Këto shënime në margjinat e Statutit që themelon autonominë
MacShane: Jo real, refuzimi i Spanjës për të pranuar Kosovën
MacShane: Jo real, refuzimi i Spanjës për të pranuar Kosovën
04.12.2023 | 15:13
Ish-nënsekretari i Britanisë së Madhe për Punë të Jashtme, përgjegjës edhe për
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.