Franca e shqetësuar pas veprimeve në Veri: Të një anshme që rrisin tensionet dhe rrezikojnë dialogun
Franca e shqetësuar pas veprimeve në Veri: Të një anshme që rrisin tensionet dhe rrezikojnë dialogun
22.05.2024 | 15:19
Pas SHBA-së dhe BE-së ka reaguar edhe Franca lidhur me veprimet e fundit të
Osmani takon ambasadorët e BE-së, u kërkon heqjen e masave
Osmani takon ambasadorët e BE-së, u kërkon heqjen e masave
22.05.2024 | 03:22
Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorë të disa shteteve
Asambleja Parlamentare e NATO’s në fundjavë do të vendos për aplikimin e Kosovës për statusin e anëtarit të asociuar
Asambleja Parlamentare e NATO’s në fundjavë do të vendos për aplikimin e Kosovës për statusin e anëtarit të asociuar
22.05.2024 | 03:15
Aplikimi i Republikës së Kosovës për të qenë anëtar i asocuar në Asamblenë
SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës
SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës
21.05.2024 | 14:55
Departamenti amerikan i Shtetit shprehu zhgënjimin për mbylljen nga policia e
Ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë
Ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë
21.05.2024 | 14:52
Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Ivan Anushiq ka deklaruar se situata në Kosovë
BE e shqetësuar për veprimet e fundit në veri: Janë të pakoordinuara
BE e shqetësuar për veprimet e fundit në veri: Janë të pakoordinuara
21.05.2024 | 14:51
Bashkimi Evropian ka thënë se me shqetësim ka përcjellë operacionin policor të
Ekipet e ASK-së do të vazhdojnë regjistrimin e qytetarëve në 11 komuna
Ekipet e ASK-së do të vazhdojnë regjistrimin e qytetarëve në 11 komuna
20.05.2024 | 14:55
Qytetarët e 11 komunave do të mund t’i shfrytëzojnë edhe pesë ditë që të
Liberalizimi i vizave la bizneset pa punëtorë – Gastronomia dhe ndërtimtaria në krizë
Liberalizimi i vizave la bizneset pa punëtorë – Gastronomia dhe ndërtimtaria në krizë
20.05.2024 | 02:59
Nga 1 janari i vitit 2024 Republika e Kosovës mori dritën jeshile për
Mustafa: Ndërkombëtarët s’pe kërkojnë Asociacionin tim e të Thaçit, por Zajedincën e Kurtit
Mustafa: Ndërkombëtarët s’pe kërkojnë Asociacionin tim e të Thaçit, por Zajedincën e Kurtit
20.05.2024 | 02:57
Ish-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare po
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.