Shën Nënë Tereza: Gëzimi i thellë i zemrës është si një magnet që tregon rrugën e jetës
Shën Nënë Tereza: Gëzimi i thellë i zemrës është si një magnet që tregon rrugën e jetës
28.08.2023 | 02:33
Fraza dhe citime të famshme të Nënë Terezës
25 vjet nga masakra në Burgun e Dubravës, njëri nga vrasësit gjendet në burg në BeH
25 vjet nga masakra në Burgun e Dubravës, njëri nga vrasësit gjendet në burg në BeH
22.05.2024 | 15:08
Sot 25 vjet më parë në burgun e Dubravës është kryer njëra nga masakrat më të
Ditëlindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut
Ditëlindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut
06.05.2024 | 00:00
Heroi kombëtar Gjergj Kastriot – Skënderbeu ka lindur më 6 maj të vitit 1405,
Nënë Tereza me sarin e bardhe me vijen blu anash, në botën e të varfërve
Nënë Tereza me sarin e bardhe me vijen blu anash, në botën e të varfërve
18.08.2023 | 15:03
Më 17 gusht tё vitit 1948, 74-vjet më parë, Nënë Tereza veshi, për herë të parë,
Më 18 gusht kalendari kujton Shën Florin e Laurin, martirë nga Ulpiana e Dardanisë
Më 18 gusht kalendari kujton Shën Florin e Laurin, martirë nga Ulpiana e Dardanisë
18.08.2023 | 03:00
Për shkak të dëshmisë së fesë së tyre për Krishtin, predikimit të ungjillit dhe
22-vjeçarja Marie Tuci mes 38 Martirëve të Kishës Shqiptare
22-vjeçarja Marie Tuci mes 38 Martirëve të Kishës Shqiptare
30.04.2024 | 02:38
31 vjet më parë, më 25 prill të vitit 1993, Papa Gjon Pali II vizitoi
25-vjetori i masakrës së Mejës, ritheksim i mohimit të krimeve nga Serbia
25-vjetori i masakrës së Mejës, ritheksim i mohimit të krimeve nga Serbia
29.04.2024 | 03:11
Kryefjalë e ceremonisë përkujtimore e 25-vjetorit të Masakrës së Mejës në
‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
16.05.2023 | 03:29
Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, më 15 maj shpalli Ditën Ndërkombëtare të
75-vjetori i themelimit të NATO-s, Hasani: Anëtarësimi ynë, jo thjesht për të përfituar siguri
75-vjetori i themelimit të NATO-s, Hasani: Anëtarësimi ynë, jo thjesht për të përfituar siguri
05.04.2024 | 03:36
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëi, Igli Hasani, u shpreh në
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave