Ëndrra vazhdon/ Kosova përballet sot me Rumaninë
Ëndrra vazhdon/ Kosova përballet sot me Rumaninë 12.09.2023 | 15:13
Pas barazimit 2-2 më Zvicrën në “Fadil Vokrri”, rezultat që ringjalli shpresat për një kualifikim potencial në Kampionatin Evropianë “Euro 2024”, Kosova do ta zhvillojë sot ndeshjen e radhës në kuadër të këtyre kualifikimeve.
 
“Dardanët” sot do të jenë mysafir të Rumanisë në Bukuresht, kombëtare e cila renditet e dyta në grupin I më 9 pikë, dy më pak se Zvicra që është liderë e këtij grupi.
 
Nga ana tjetër, Kosova ka katër pikë në vendin e pestë, aq sa ka edhe Bjellorusia në vendin e katër, kurse Izraeli është i treti me tetë pikë.
 
Në rast të fitores, “Dradanët” e udhëhequr nga trajneri Primozh Gliha do të ngjitësin në kuotën e shtatë pikëve dhe do të futeshin direkt në garë të ngushë për vendin e dytë që siguron kualifikimin në “Euro 2024”.
 
Ndeshja nis nga ora 20:45 në stadiumin “Arena Nacionale| në Bukuresht.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave