Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi 08.07.2019 | 12:00
Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
 
Përveç kirurgji plastike, edhe  përzierja e mëposhtme e përbërësve natyralë do t’ju ndihmojë në qëllimin tuaj.
 
Do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë!
 
Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:
 
1.2 lugë çaji vaj kokosit
1 Veza e bardhë
½ lugë çaji lëng limoni
 
Udhëzime:
 
Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përzijeni me një pirun derisa të shkrihet, shkruan living. Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë. Kjo është e gjitha!
 
Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën. Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethore.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,