Donjeta Sadiku bën historinë, i siguron Kosovës medalje botërore në boks
Donjeta Sadiku bën historinë, i siguron Kosovës medalje botërore në boks 11.03.2024 | 02:52
Një tjetër medalje botërore i ka ardhur Kosovës, nga boksierja kosovare Donjeta Sadiku.
 
Ajo ka siguruar medalje botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë, shkruan gazeta Infokus.
 
Lajmin për këtë arritje të boksit për femra e ka bërë Komitetit Olimpik i Kosovës, nëpërmjet një statusi ne rrjetin social Facebook.
 
Boksierja Sadiku i takon grupmoshës së senioreve dhe me fitoren që ia ka siguruar medaljen botërore, ajo ka hyrë në historinë e boksit kosavar për femra si e para që ka sjëllë medalje botërore në kategorinë e saj.
 
Postimi i plotë:
 
“HISTORIKE: DONJETA SADIKU I SIGURON KOSOVËS MEDALJE BOTËRORE NË BOKS🥊👏👏👏👏🇽🇰🇽🇰🇽🇰
Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.
Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.
Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.
I urojmë shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë.
Krenar me ty!👏👏👏
#KosovaBoxing #ëorldchampionships2022”, shkruan në statusin e Komitetit Olimpik të Kosovës./Gazeta Infokus/
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave