E jashtëzakonshme, Haxhi Krasniqi e detyron boksierin belg ta dorëzojë meçin
E jashtëzakonshme, Haxhi Krasniqi e detyron boksierin belg ta dorëzojë meçin 25.02.2023 | 12:00
Ka përfunduar meçi ndërmjet Haxhi Krasniqit dhe Timur Nikarkhoev në ‘Audi Dome’ në Munich të Gjermanisë, transmeton Gazeta Metro.
 
Krasniqi ishte më i mirë se Nikarkhoev në raundet e para, megjithatë edhe belgu arriti të bëjë disa goditje të forta.
 
Boksieri nga Juniku në shumicën e rasteve ishte më kërkues dhe sulmonte kundërshtarin.
 
Sidomos në raundin e pestë ku në sekondat e fundit e zuri në një pozitë të vështirë belgun, i cili pastaj u dorëzua dhe nuk mundi të vazhdojë tutje.
 
Kujtojmë se në këtë galambrëmje kanë fituar të gjithë boksierët shqiptarë Shefat Isufi, James Kraft, Armend Xhoxhaj, Valon Ahmeti, Kushtrim Tahirukaj dhe Isuf Kelmendi. /gazetametro.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave