Florian Marku e nokauton kundërshtarin brenda 1 minute
Florian Marku e nokauton kundërshtarin brenda 1 minute 03.09.2023 | 12:00
Florian Marku e nokauton kundërshtarin brenda 1 minute.
 
Boksierit shqiptar, Florian Marku i është dashur vetëm 54 sekonda për të mundur me nokaut teknik kundërshtarin e tij irlandez, Dylan Moran.
 
Shkëndijat mes Markut dhe Moran nisën ditë më parë, gjatë prezantimit të duelit, por këtë të shtunë u mbyllën në mënyrën më të mirë të mundshme për “Mbretin Shqiptar”.
 
Marku lëshoi disa grushte mbi kundërshtarin duke mos i lënë mundësi reagimi dhe duke mbyllur duelin pas vetëm 54 sekondash.
 
HORS FOOT,
BOXE :
Victoire par K.O.
De F. Marku
 
Me fitoren e arritur, Marku tashmë e thellon rekordin e tij me 13 fitore, 0 humbje dhe 1 barazim. 
 
Pas ndeshjes, në një intervistë për “Sky Sports”, Marku u shpreh se “Dua ndeshje të mëdha! Kam punuar shumë për këtë luftë për rikthimin tim.
 
Dua ndeshje të mëdha dhe njerëzit vazhdojnë të më shmangin. Ishte një vit zhgënjyes. Respekt për Dylan Moran, por unë jam një nivel tjetër. Kur jam i përqendruar, jam i rrezikshëm. Më bëni një luftë të duhur dhe do të shihni se çfarë mund të bëjë”, përfundoi boksieri shqiptar.
 
Shalom, trajneri i Florianit foli gjithashtu për mikrofonat e “Sky Sports” duke thënë se “Marku është një yll i vërtetë. Kam punuar me Florianin për një kohë të gjatë dhe ai është ndaluar gjithmonë nga dëmtimet. Ai është në formë tani dhe ai është një kafshë e rrezikshme. Ai është një yll i madh dhe ne kemi një talent të vërtetë në duart tona”, përcjell Albanian Post. 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave