Hapen Lojërat Mesdhetare, parakalojnë sportistët e Kosovës
Hapen Lojërat Mesdhetare, parakalojnë sportistët e Kosovës 10.09.2023 | 12:00
Janë hapur zyrtarisht Lojërat Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023, të cilat do të mbahen deri më 16 shtator 2023 në Heraklionin e Kretës së Greqisë.
 
Në parakalimin e ekipit tonë, prej 26 sportistëve, trajnerëve dhe zyrtarëve, flamurmbajtës ishin Yllka Jashari (volejboll në rërë) dhe Bardh Rexha (basketboll 3X3).
 
Të pranishëm ishin Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministrat Hekuran Murati e Elbert Krasniqi, zëvendësministrja e MKRS-së, Daulina Osmani, Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, të cilët ndodhen në Heraklion, pas marrjes së organizimit për të mirëpritur Lojërat Mesdhetare Prishtina 2030.
 
Lojërat u hapën nga presidenti i Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare, Davide Tizzano.
 
Kosova në Heraklion 2023 po paraqitet me sportet e hendbollit në rërë, volejbollit në rërë, basketbollit 3X3, notit në ujëra të hapura dhe karate në kata.
 
Ekipi i basketbollit 3X3 (meshkujt), luajnë ndaj Maqedonisë së Veriut (18:00), Kroacisë (18:50), ndërsa vajzat luajnë ndaj Tunizisë (20:05).
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave