Kosova nderon Fadil Vokrrin, fitore ndaj Irlandës së Veriut në tempullin që mban emrin e tij
Kosova nderon Fadil Vokrrin, fitore ndaj Irlandës së Veriut në tempullin që mban emrin e tij 10.06.2022 | 13:20
Kosova ka arritur një fitore të madhe ndaj Irlandës së Veriut.“Dardanët” kanë triumfuar me rezultat 3 me 2, shkruan GazetaBlic Sport.
 
Vedat Muriqi shkëlqeu në këtë takim, duke realizuar dy gola. Fillimisht shënoi në minutën e 9-të, kurse golin e dytë e gjeti në minutën e 52-të.
 
Golin tjetër e shënoi Zymer Bytyqi, pas një asistimi perfekt nga Milot Rashica, i cili poashtu bëri një paraqitje shumë pozitive.
 
Për Irlandën e Veriut, Lavery dhe Ballard i shënuan golat, por që mysafirët kishin edhe dy raste shumë të mira në fund të ndeshjes.Kjo fitore ka shumë vlerë për “Dardanët”, pasi që tashmë kanë 6 pikë nga 3 ndeshje, duke mos e humbur hapin me Greqinë e vendit të parë.
/GazetaBlic Sport/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave