Krenari/Distria Krasniqi prek majën, renditet e para në botë në renditje ne xhudos
Krenari/Distria Krasniqi prek majën, renditet e para në botë në renditje ne xhudos 16.05.2023 | 15:32
Distria Krasniqi ka bërë krenar shqiptarët me arritjen e saj. Pas medaljeve të fituara, sportistja shqiptare prek majën në renditjen botërore të xhudos.
 
Krasniqi renditet e para në botë në peshën 52 kilogramë për femra.
 
27-vjeçarja ka grumbulluar 7275 pikë, plot 265 pikë se sportistja britanike, Chelsie Giles, e cila renditet e dyta. Tabela e renditjes është pubkikuar në faqen zyrtare të Federatës Ndërkombëtare të xhudos./Halit Delibashi-Sport Ekspres/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave