Zidane me fjalë të mëdha për Benzeman pasi fitoi “Topin e Artë”
Zidane me fjalë të mëdha për Benzeman pasi fitoi “Topin e Artë” 18.10.2022 | 01:56
Ceremonia e “Topit të Artë” në ‘Theatre du Chatelet në Paris’ ka përfunduar tashmë.
 
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema e ka fituar çmimin e madh ‘Topi i Artë’, duke lënë prapa futbollistët si: Sadio Mane, Kevin Debruyne, Robert Lewandowskin dhe Mbappen e kjo falë angazhimit të tij të jashtëzakonshëm me ‘mbretërit’, shkruan Periskopi.
 
Pas shpalljes si lojtari më i mirë në botë, ka folur edhe Zinedin Zidane ish-trajneri i Benzemas te Reali.
 
Ai tha se nëse Benzema nuk vlerësohet, ju nuk e kuptoni futbollin.
 
“Nëse nuk e vlerësoni Karim Benzeman, nuk e kuptoni futbollin”, tha Zidane gjatë ceremonisë.
 
Kujtojmë se ndër vite Messi është lojtari që ka fituar “Topin e Artë” për shtatë herë, pas tij vjen Ronaldo me pesë herë.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave