93-vjetori i thirrjes rregulltare të Shenjtës Nënë Terezë
93-vjetori i thirrjes rregulltare të Shenjtës Nënë Terezë
14.08.2021 | 11:50
Një nga momentet vendimtare që Ganxhe Bojaxhiu – Shenjtja Nënë Terezë përjetoi
Papa Klementi XI dhe mbrojtja e identitetit tё kombit shqiptar
Papa Klementi XI dhe mbrojtja e identitetit tё kombit shqiptar
16.07.2021 | 11:01
Figura e Papës Klementit XI ёshtё figurë identitare pёr popullin shqiptar,
Imzot Massafra: Lutjet e urimet e Kishёs katolike tё Shqipёrisё pёr shёndetin e Papёs
Imzot Massafra: Lutjet e urimet e Kishёs katolike tё Shqipёrisё pёr shёndetin e Papёs
04.07.2021 | 00:00
Imzot Massafra: Tё gjithё jemi afёr Papёs me dashuri e lutje, me urimin pёr
Imzot Massafra: kumbonarja e re e Shën Kollit të jetë ftesë për impenjim
Imzot Massafra: kumbonarja e re e Shën Kollit të jetë ftesë për impenjim
20.06.2021 | 12:00
Në Shkodër, më 19 qershor, u përurua kumbonarja e re, bashkë me sahatin, në
Dom Marjan Paloka, koha e Kreshmëve na ndihmon të rizbulojmë Zotin
Dom Marjan Paloka, koha e Kreshmëve na ndihmon të rizbulojmë Zotin
20.02.2021 | 12:00
Me kremtimin e së Mërkurës së Përhime, Kisha katolike hyri në një kohë të fortë
Kosova shёnon 13-vjetorin e Pavarёsisё me tё reja, sfida e shpresa
Kosova shёnon 13-vjetorin e Pavarёsisё me tё reja, sfida e shpresa
20.02.2021 | 12:00
Ambasadorja e Kosovës nё Romё, znj. Lendita Haxhitasim: ky përvjetor
Dom Jeton Thaçi: Kosova drejt zgjedhjeve tё 14 shkurtit, mes sfidave e shpresave
Dom Jeton Thaçi: Kosova drejt zgjedhjeve tё 14 shkurtit, mes sfidave e shpresave
02.02.2021 | 12:00
Dom Jeton Thaçi: zgjedhjet nё Kosovё bëhen në një kohё të veçantë, me shumë
At Gazmend Tinaj ofm: aktualiteti i jetës rregulltare
At Gazmend Tinaj ofm: aktualiteti i jetës rregulltare
01.02.2021 | 12:00
Flasim me françeskanin shqiptar, at Gazmend Tinaj për domethënien dhe mesazhin
Haxhi Bujar Spahiu: dokumenti mbi Vёllazёrimin Njerёzor, gur themeli pёr familjen botёrore
Haxhi Bujar Spahiu: dokumenti mbi Vёllazёrimin Njerёzor, gur themeli pёr familjen botёrore
01.02.2021 | 12:00
Mё 4 shkurtin e ardhshëm bie Dita Botërore e Vëllazërimit Njerëzor, qё përkon
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,