UÇK-ja nuk ka arkivë, ne jemi viktima mos e ndieni veten inferior kur uleni para Serbisë
UÇK-ja nuk ka arkivë, ne jemi viktima mos e ndieni veten inferior kur uleni para Serbisë
10.09.2021 | 11:49
Autori i librit “Terrori i Serbisë pushtuese mbi shqiptarët”, Nusret Pllana, ka
Çfarë po ndodh në Afganistan? Ekspertja: po fashiten arritjet e 20 vjetëve
Çfarë po ndodh në Afganistan? Ekspertja: po fashiten arritjet e 20 vjetëve
26.08.2021 | 10:39
Një eksperte për çështjet e Afganistanit thotë se me ardhjen e talebanëve në
Intervistë e posaçme me ish- zëdhënësin e UÇK-së për Kanada & SHBA, ish-gazetarin e Zërit të Amerikës, Gjek Gjonlekaj
Intervistë e posaçme me ish- zëdhënësin e UÇK-së për Kanada & SHBA, ish-gazetarin e Zërit të Amerikës, Gjek Gjonlekaj
13.08.2021 | 12:00
Në 20 vjetorin e Marrëveshjes se Ohrit, gazeta jonë bisedoi me ish- zëdhënësin
Kompania amerikane Excelerate Energy, shqyrton mundësinë e një gazsjellësi në Shqipëri
Kompania amerikane Excelerate Energy, shqyrton mundësinë e një gazsjellësi në Shqipëri
20.07.2021 | 10:33
Një kompani amerikane që synon futjen e Gazit të Lëngshëm Natyror (GNL) në
Anëtari i kryesisë paralajmëron rikthimin e LDK-së, ka një kërkesë për Osmanin dhe Gërvallën
Anëtari i kryesisë paralajmëron rikthimin e LDK-së, ka një kërkesë për Osmanin dhe Gërvallën
26.05.2021 | 11:41
Gjatë zgjedhjeve të fundit të brendshme, Lidhja Demokratike e Kosovës ka
Joseph: Serbia nuk duhet privilegjuar më
Joseph: Serbia nuk duhet privilegjuar më
18.05.2021 | 00:00
Profesori Edward P. Joseph nga Universiteti Johns Hopkins në Uashington beson
Daniel: Raportet Kosovë-Izrael mund të drejtohen nga zhvillimi dhe ekonomia
Daniel: Raportet Kosovë-Izrael mund të drejtohen nga zhvillimi dhe ekonomia
13.05.2021 | 22:13
Kosova ofron mundësi të shumta për kompanitë izraelite dhe mbase ekonomia dhe
Teologu kosovar kritikon prijësit fetar: Po gabojnë që po ligjërojnë “copy-paste”
Teologu kosovar kritikon prijësit fetar: Po gabojnë që po ligjërojnë “copy-paste”
26.04.2021 | 21:31
Disa prijës fetarë në Kosovë po gabojnë derisa ligjërojnë në mënyrë shabllone
Votimi i Kurtit në Shqipëri, Burjani: Veprim për t’i realizuar interesat e tij personale
Votimi i Kurtit në Shqipëri, Burjani: Veprim për t’i realizuar interesat e tij personale
25.04.2021 | 11:45
Pjesëmarrja e kryeministri të Kosovës, Albin Kurtit në procesin e votimit në
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,