MSHPresidenti Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën
MSHPresidenti Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën
03.12.2022 | 12:00
Në kuadër të vizitës në Selinë e Shenjtë, Presidenti Bajram Begaj, zhvilloi një
Avdullah Hoti: BE-ja duhet të shprehë qartë se synimi i bisedimeve Kosovë-Serbi, është njohja reciproke
Avdullah Hoti: BE-ja duhet të shprehë qartë se synimi i bisedimeve Kosovë-Serbi, është njohja reciproke
16.09.2022 | 12:09
Ish-kryeministri dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti
Të prekurit me AIDS dhe Misionaret e Dashurisë
Të prekurit me AIDS dhe Misionaret e Dashurisë
28.07.2022 | 15:57
Më 5 shtator të këtij viti do të kujtohet 25-vjetori i kalimit në amshim i Nënë
Dom Lush Gjergji: Për Nënë Terezën, sëmundja më e keqe ishte mungesa e dashurisë
Dom Lush Gjergji: Për Nënë Terezën, sëmundja më e keqe ishte mungesa e dashurisë
08.05.2022 | 10:43
Dom Lush Gjergji, autor i 17 librave rreth Nënë Terezës thotë se vepra dhe jeta
Hasani zbulon prapaskenat: Në kohën e VLAN-it deshën ta kallnin Gjykatën Kushtetuese
Hasani zbulon prapaskenat: Në kohën e VLAN-it deshën ta kallnin Gjykatën Kushtetuese
09.04.2022 | 23:19
Në 14 vjetorin e miratimit të Kushtetutes së Republikës së Kosovës,
Steinbaum: ShBA të sanksionojë Serbinë për lidhjet ushtarake me Rusinë
Steinbaum: ShBA të sanksionojë Serbinë për lidhjet ushtarake me Rusinë
14.03.2022 | 23:53
Lufta në Ukrainë ka nxitur unitetin e vendeve perëndimore. Njëkohësisht, kjo
Rreziku nga Omicron, infektologu Ramadani tregon se a është Kosova e përgatitur, ka një thirrje për qytetarët
Rreziku nga Omicron, infektologu Ramadani tregon se a është Kosova e përgatitur, ka një thirrje për qytetarët
27.12.2021 | 00:00
Shifrat e rasteve pozitive me Covid nuk janë të larta në muajt e fundit në
Ish-zëdhënësi i NATO-s Jamie Shea: Kosova të anëtarësohet në NATO, Perëndimi ta vendosë Ballkanin në krye të agjendës
Ish-zëdhënësi i NATO-s Jamie Shea: Kosova të anëtarësohet në NATO, Perëndimi ta vendosë Ballkanin në krye të agjendës
15.12.2021 | 10:06
Ish-zëdhënësi i NATO-s gjatë luftës në Kosovë, Jamie Shea në një intervistë për
Janjiq: Ky ishte momenti kur Vuçiq mbështeti njohjen e Kosovës; “Bravo” Trumpit, ishte i zgjuar me marrëveshjen e Washingtonit!
Janjiq: Ky ishte momenti kur Vuçiq mbështeti njohjen e Kosovës; “Bravo” Trumpit, ishte i zgjuar me marrëveshjen e Washingtonit!
21.11.2021 | 23:02
Analisti politik serb Dushan Janjiq, ka mohuar të ketë thënë se ish-emisari
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave