Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
29.03.2021 | 22:54
Ndërsa në Shtetet e Bashkuara po nis gjyqi ndaj vrasësit të afro–amerikanit
Gjuetarët e paligjshëm të votave, kush fshihet pas tyre?
Gjuetarët e paligjshëm të votave, kush fshihet pas tyre?
09.03.2021 | 09:59
Zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit u konsideruan si ndër zgjedhjet më
12 muajt e pandemisë
12 muajt e pandemisë
20.02.2021 | 10:02
Historia e evolucionit të pandemisë së Covid-19 është e njohur, me masën e
Analizë: Pse debati i dytë i Trumpit e Bidenit ishte më i mirë?
Analizë: Pse debati i dytë i Trumpit e Bidenit ishte më i mirë?
23.10.2020 | 00:00
Pas debatit katastrofik të parë dhe të dytit të anuluar presidencial, "e treta
Haradinaj me thikë pas shpine ndaj LDK-së, analisti “godet” kreun e AAK-së: Ambicie të sëmura, ky është qëllimi i tij!
Haradinaj me thikë pas shpine ndaj LDK-së, analisti “godet” kreun e AAK-së: Ambicie të sëmura, ky është qëllimi i tij!
23.08.2020 | 11:07
Pas “ultimatumit” që lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj i dha Isa Mustafës se
Çelësi kundër valës së dytë të Covid-19
Çelësi kundër valës së dytë të Covid-19
19.06.2020 | 12:00
Shumë shtete po dalin prej izolimit, edhe pse shumë ekspertë parashikojnë një
Pse është kaq e vështirë të reformohet policia amerikane
Pse është kaq e vështirë të reformohet policia amerikane
05.06.2020 | 10:18
Kur ka nisur të qarkullojë në rrjet filmimi që tregonte çastet e fundit të
Virusi i deglobalizimit
Virusi i deglobalizimit
20.03.2020 | 09:11
Koronavirusi dhe mënyra e përpjekjes për të kontrolluar pasojat e tij,
Shtatë gjëra që na mëson Coronavirusi
Shtatë gjëra që na mëson Coronavirusi
28.02.2020 | 10:01
Ne mund të pyesim veten se çfarë po na mëson – dhe mbi të gjitha çfarë po na
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave