Bombardimet e NATO-s kundër Serbisë, unike në historinë e civilizimit!
Bombardimet e NATO-s kundër Serbisë, unike në historinë e civilizimit!
24.03.2023 | 13:43
Më 24 mars 1999, ora 19.45 ranë bombat e para të NATO-s në disa drejtime kundër
Martin Camaj, një vullnet qiellor që na shpërbleu me urtësi dhe zemërbardhësi
Martin Camaj, një vullnet qiellor që na shpërbleu me urtësi dhe zemërbardhësi
23.03.2023 | 02:44
Martin Camaj ishte padyshim një vullnet qiellor që na shpërblen bujarisht me
Albin Kurti aktivist u shndërrua në burrështeti!
Albin Kurti aktivist u shndërrua në burrështeti!
20.03.2023 | 16:12
Ndërmjetësit e BE-së Borrel e Lajcak dhe emisari amerikan Gabriel Escobar patën
Eksperti i Evropës Juglindore: Serbia po e shfrytëzon krizën për të fituar kohë, Kurti po i ofron asaj “një tabaka të argjendtë”
Eksperti i Evropës Juglindore: Serbia po e shfrytëzon krizën për të fituar kohë, Kurti po i ofron asaj “një tabaka të argjendtë”
17.03.2023 | 04:05
Tërheqja e serbëve nga institucionet në veri të Kosovës ka krijuar një situatë
Njohja e Kosovës nga Greqia e ka emrin Dendias!
Njohja e Kosovës nga Greqia e ka emrin Dendias!
14.03.2023 | 03:20
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në Prishtinë ministrin e Jashtëm
Strategjia islamike e Rusisë-Doktrina islamike ruse
Strategjia islamike e Rusisë-Doktrina islamike ruse
10.03.2023 | 15:04
Moska zhvilloi një strategji në vitet e 90-ta të shekullit të shkuar, që ishte
Lufta vetmitare e Adem Jasharit, fragment nga libri “Rugovën si e kam njohur”, botuar nga UETPRESS, Tiranë
Lufta vetmitare e Adem Jasharit, fragment nga libri “Rugovën si e kam njohur”, botuar nga UETPRESS, Tiranë
07.03.2023 | 04:31
Dy muaj më vonë, na erdhi lajmi i papritur: U vra Adem Jashari! Plotësimi i
Nuk besoj te “naiviteti” euro-amerikan! Ata nuk duan! Por mos u mërzisni, se ka edhe më keq!
Nuk besoj te “naiviteti” euro-amerikan! Ata nuk duan! Por mos u mërzisni, se ka edhe më keq!
03.03.2023 | 04:45
Vendimmarrja në rastin e zgjidhjes së konfliktit Kosovë-Serbi, edhe në rastin
15 vjet më parë ëndrra u bë realitet
15 vjet më parë ëndrra u bë realitet
27.02.2023 | 03:29
Kur e nisëm punën në Uashington, gati askush nuk dinte emrin Kosovë – lavdi e
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave