A po ndodh thyerja mes Osmanit dhe Kurtit shkaku i projektit amerikan për gazin?
A po ndodh thyerja mes Osmanit dhe Kurtit shkaku i projektit amerikan për gazin?
19.09.2021 | 00:00
Presidentja, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti, po japin shenja të
Kryeparlamentari racist!
Kryeparlamentari racist!
17.09.2021 | 10:43
Glauk Konjufca sonte e kapërceu Rubikonin dhe e mori Afrikën shembull për të
Çibani gjerman në trurin shqiptar
Çibani gjerman në trurin shqiptar
16.09.2021 | 22:55
Merkel zgjodhi Beogradin si qendrën nga ku i dha lamtumirën Ballkanit. Cilat
Mjerisht, Kosova sot ka në krye të saj udhëheqës kryeneçë e të papërgatur
Mjerisht, Kosova sot ka në krye të saj udhëheqës kryeneçë e të papërgatur
14.09.2021 | 00:00
Një udhëheqës i mirë kurrë s’ mund të jetë ai që grindjet dhe konfiktet i ka
Papa: Pandemia është testi më i madh i kohës tonë
Papa: Pandemia është testi më i madh i kohës tonë
13.09.2021 | 23:21
Papa Françesku i bëri thirrje Evropës që të tregojë “solidaritet” gjatë
Talebanët fetaro-partiak i kemi ende pas porte
Talebanët fetaro-partiak i kemi ende pas porte
12.09.2021 | 23:12
Moti kohë, përmes shkrimeve të mia publicistike dhe librave artistik, ua kam
Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policisë së Serbisë
Reflektimi i akteve terroriste islamike të 11 shtatorit 2001 në Luginë të Preshevës dhe propaganda pro-talebane e policisë së Serbisë
11.09.2021 | 10:52
Përkundër që kisha lexuar dhe dëgjuar për shumë hoxhallarë bashkëpunëtorë të
Publicistja kërkon dorëheqjen e Zëvendëskryeministrit
Publicistja kërkon dorëheqjen e Zëvendëskryeministrit
09.09.2021 | 11:22
Besnik, mos u bëj çetnik!Kush janë këta njerëz?
Pse në Kosovë numri kaq i lartë i vdekjeve nga Covid-19?
Pse në Kosovë numri kaq i lartë i vdekjeve nga Covid-19?
08.09.2021 | 11:49
Është e pamundur që në Kosovë me 1.7 milionë banorë të vdesin 36 qytetarë
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,