Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! 09.12.2019 | 23:13
Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë
 
Përbërësit:
 
– 3 vezë;
– 1 gotë sheqer;
– 2 gota arra;
– 1 gotë grizë;
– 1 qese pluhur për ëmbëlsira;
– ½ gote vaj;
– 3 – 4 mollë të grira në rende;
– ½ gote qumësht;
– 1 lugë kakao pluhur.
 
Përgatitja:
 
Tundni vezët me sheqerin, shtoni vajin, qumështin, mollët, grizin me pluhurin për ëmbëlsira, arrat dhe kakaon pluhur.
 
Tretjen qiteni në tepsi dhe piqeni në 200 gradë Celsius rreth 30 minuta.
 
Ju bëftë mirë!
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave