Pastë me spinaq e djath
Pastë me spinaq e djath 11.09.2020 | 12:00
Përbërësit:
 
500 gr pasta
3 lugë gjelle buter
3 gota djath mocarella
1 lugë e vogël hudhër pluhur
1 gotë e gjysmë qumësht
1 lugë e vogël krip
pak piper i zi
4 gota spinaq
 
Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin, shtoni djathin mocarella të grirë, kripën, piperin, hudhrën pluhur dhe qumështin. Zieni në temperaturë mesatare duke e përzier shpesh.
 
Pasi sosi të bëhet masë e trashë, shtoni spinaqin, zieni edhe për 5 min. Largoni nga nxehtësia, dhe këtë masë futeni në blender.
 
Shtoni sosin në pastat e ziera. Përzieni mire, dhe shtoni ende krip dhe piper nëse keni dëshirë.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave