Tost dietik integral me gjethe selinoje
Tost dietik integral me gjethe selinoje 11.10.2019 | 03:41
Përbërësit:
 
▪ 2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
▪ 2 feta buke integrale
▪ 1 filxhan selino e prerë hollë
▪ 1 lugë çaji me lëng limoni
▪ 1 lugë gjelle vaj ulliri
▪ kripë dhe piper sipas dëshirës
 
Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.
 
Përgatisni salcën duke përzierë vajin e ullirit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe lyeni fletët e selinos me këtë sous. Vendosni selinon sipër fetave të bukës dhe mbylleni tostin dhe shujta juaj e shëndetshme e me shumë vlera ushqyese është gati!
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave