Këshilla për ta bërë më të lehtë punën tuaj në kuzhinë
Këshilla për ta bërë më të lehtë punën tuaj në kuzhinë 14.09.2017 | 12:00
Më poshtë do t’i mësoni disa këshilla praktike të cilat mbase nuk i keni ditur, për t’ju bërë të aftë në kuzhinë.
 
1. Që akulli në format tona që kemi në frigorifer të jetë i bukur dhe i tejdukshëm, ujin që do të vendosim në forma duhet ta vlojmë më parë.
 
2. Spinaqi nuk do të humbë ngjyrën e gjelbër nëse gjatë zierjes i shtohet pak sodë buke.
 
3. Lëvoren e limonit ose portokallit të grirë në rende mund ta thajmë dhe pastaj ta përdorim si aromë për ëmbëlsira.
 
4. Bajamet para se të qërohen duhet të futen në ujë valë që të qërohen më lehtë.
 
5. Për të mos ju djegur sytë nga qepët, i futni ato në ujë të ftohtë rreth 30 minuta.
 
6. Kur pini kafe mos e hidhni poshtë llumin që ngelet në fundin e filxhanit, por mund ta hidhni në vazo me lule është një element i domosdoshëm për to, dhe do të shikoni zhvillimin e tyre në ditët në vazhdim.
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave