Krepa
Krepa 13.09.2017 | 00:00
Përbërësit:
 
-Tri vezë
-150 g miell
-30 g sheqer
-Gjysmë lugë kripë
-375 g qumësht
-Katër lugë gjalpë
 
Marrim vezët i rrahim me mikser, pastaj sheqerin dhe kripën dhe qumështin. Miellin i përziejmë mirë e mirë derisa të jetë gati brumi.
 
E vëmë në frigorifer për gjysëm ore e çojmë sodën në 250 g.
 
Marrim tiganin dhe e lyejmë me gjalpë dhe pastaj hedhim një filxhan kafeje në brumë dhe e lëmë sa të marre ngjyre kafe dhe e kthejmë nga ana tjetër.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave