Messi shpallet lojtari më mirë në Botërorin "Qatar 2022"
Messi shpallet lojtari më mirë në Botërorin "Qatar 2022" 19.12.2022 | 15:41
Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i turneut në Botërorin "Qatar 2022".
 
Argjentinasi është bërë lojtari i parë që shënon në çdo raund në Kupën e Botës, pra ai është lojtari i parë që ka shënuar në fazën e grupeve, në raundin e 16-të, çerekfinale, gjysmëfinale dhe në finale të një Botërori.
 
Messi në Botërorin e mbajtur në Katar arriti t'i shënojë shtatë gola. 
 
Çmime të tjera individuale morën edhe dy bashkëlojtarët e tij të tij: Enzo Fernandes u vlerësua lojtari më i mirë U21 dhe Emiliano Martinez u vlerësua portieri më i mirë. Këpuca e Artë i takoi francezit Kylian Mbappe, i cili realizoi gjithsejt tetë gola. 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave