Kosova ndahet baras me Zvicrën, Vedat Muriqi barazon në fund të ndeshjes
Kosova ndahet baras me Zvicrën, Vedat Muriqi barazon në fund të ndeshjes 10.09.2023 | 00:00
Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024” me rezultat 2:2.
 
Zviceranët arritën të kalonin në epërsi qysh në minutën e 14-të, kur Freuler realizoi pas një aksioni të bukur.
 
Me epërsi minimale, Zvicra shkoi në pushimin mes pjesëve.
 
Në pjesën e dytë, Kosova pati iniciativë më të madhe, e cila u shpërblye me gol në minutën e 65-të nga Vedat Muriqi që realizoi me kokë.
 
Megjithatë, në momentin më të mirë tonin erdhi goli i dytë i Zvicrës.
 
Goditja e Freuler u devijua nga Amir Rrahmani për të përfunduar në rrjetë.
 
E në minutat shtesë, Vedat Muriqi realizoi edhe një herë për ta barazuar rezultatin. Ai u asistua bukur nga Meriton Korenica.
 
Kësisoj, me këtë barazim Zvicra mbetet e para me 11 pikë, e ndjekur nga Rumania me tetë dhe Izraeli me tetë.
 
Kosova mbetet e parafundit me vetëm katër pikë nga pesë ndeshje.
 
Dueli i radhës i ekipit të drejtuar nga Primoz Gliha do të jetë pas tri ditëve në udhëtim ndaj Rumanisë.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave