Kosova pësoi humbje nga Spanja, por s’u korit
Kosova pësoi humbje nga Spanja, por s’u korit 10.09.2021 | 23:58
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka pësuar humbje nga Kombëtarja e Spanjës (0-2), por nuk është koritur për faktin se ka zhvilluar një ndeshje dinjitoze ndaj një kundërshtari të fuqishëm botëror.
 
Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë i ka takuar Grupit B për kualifikimet në Kampionatin Botëror 2022.
 
Kosova luajti mirë në pjesën e parë dhe rrezikoi dy herë portën e spanjollëve, por goditja e fuqishme e Elbasan Rashanit përfundoi pranë portës së mysafirëve. Ndërsa goditjen e Milot Rashicës e ndali portieri Simone. Në anën tjetër, Spanja realizoi në minutën e 32-të, autor i golit ishte Pablo Fornals.
 
Pjesa e dytë ishte mjaftë interesante ku nuk munguan rastet e shënimit dhe një gol i shënuar. “Dardanët” në këtë pjesë patën dy raste të qindpërqindta, por Vedat Muriqi në daljen përballë portierit Simon goditi rrjetën e jashtme, derisa goditja e Elbasan Rashanit përfundoi pranë shtyllës pingule. Spanja rrezikoi nëpërmjet Torresit dhe Sergio Reguilon, por pas sukses. Mirëpo në minutat shtesë, Spanja realizoi edhe golin e dytë me anë të Ferran Torres që realizoi për 0-2.
 
Pas kësaj ndeshje, Kosova zë vendin e katërt me 4 pikë. Spanja është e para me 13 pikë. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi që u zhvillua sonte, Greqia e mposhti Suedinë me rezultat 2-1.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,