Shaqiri e Xhaka ia tregojnë vendin Serbisë, e dërgojnë në shtëpi
Shaqiri e Xhaka ia tregojnë vendin Serbisë, e dërgojnë në shtëpi 03.12.2022 | 12:00
Zvicra e ka mposhtur Serbinë në ndeshjen e fundit të Grupit G, në Kupën e Botës.
 
Helvetikët fituan me rezultat 3-2, fitore e cila i dërgon në fazën e eliminimit direkt, shkruan IndeksOnline.
 
Nga minuta e parë për Zvicrën u paraqiten futbollistët kosovar, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka.
 
Ishte pikërisht Shaqiri ai i cili hapi serinë e golave në minutën e 20-të.
 
SERBIA  0-1  SWITZERLAND
 20' Xherdan Shaqiri #FIFAWorldCuppic.twitter.com/1bFUMuJacF
 
— All goals replay (@goalsreplayg) December 2, 2022
Dy golat tjerë u shënuan nga Breel Embolo dhe Remo Freuler.
 
Zvicra me 6 pikë, kualifikohet tutje në Kupën e Botës së bashku me Brazilin e cila ka përfunduar në vendin e parë, ndërsa Kameruni dhe Serbia eliminohen./IndeksOnline/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave