‘Situatë e rënduar ekonomike’, Hoti: Të krijohet përshtypja sikur nuk ka zot shtëpie
‘Situatë e rënduar ekonomike’, Hoti: Të krijohet përshtypja sikur nuk ka zot shtëpie 12.02.2024 | 03:53
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka thënë se qytetarët e bizneset kanë paguar 33% më shumë tatim në pronë gjatë vitit 2023.
 
Ai ka thënë se kjo ka ardhur për shkak të vendimit të Qeverise për rritje të ngarkesës tatimore në pronë.
 
“Në kulmin e krizës nga inflacioni dhe krizës energjetike, të cilat e dyfishuan koston e jetës, ky vendim ishte absurd. Kjo dhe shumë të dhëna të tjera nga raporti preliminar i buxhetit për 2023 tregojnë për një situatë të rënduar ekonomike dhe sociale. Të krijohet përshtypja sikur nuk ka zot shtëpie që kujdeset për ekonominë e vendit”, ka shkruar Hoti në “Facebook”.
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.