Babai i Kryeminstrit Abazoviq duke kënduar këngë shqipe në kohën e Jugosllavisë
Babai i Kryeminstrit Abazoviq duke kënduar këngë shqipe në kohën e Jugosllavisë 01.05.2022 | 23:46
Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është bërë njeriu më i përfolur ditëve të fundit. Shqiptari 36 vjeçar ka arritur që ta krijojë shumicën në Kuvendin e Malit të Zi dhe ta marr në dorë udhëheqjen e shtetit.
 
Për jetën e tij private dhe familjen e tij nuk dihet shumë, megjithatë, vetë ai në vitin 2020 kishte shpërndarë një video të babait të tij, që daton nga viti i largët 1989, duke kënduar këngë shqipe, mes shumë miqve dhe të afërmve të tij, shkruan Gazeta Express.
 
Bëhet fjalë për 4 marsin e atij viti, kur Jugosllavia po shkonte drejt fundit të saj dhe po zhytej në luftëra të përgjakshme.
 
Në video dëgjohet babai i kryeministrit duke kënduar këngë të vjetra qytetare, por edhe këngë patriotike shqipe.
 
“Boemat e Ulqinit… Inçizimi isht ba në gëzimin familjar ke legjenda Skender Lazoja! Ky është Ulqini jonë”, kishte shkruar Abazoviq. /GazetaExpress/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave