“Nuk lejohet hyrja pa viza”, lokali në Prishtinë në shenjë proteste ua ndalon hyrjen shtetasve të BE-së
“Nuk lejohet hyrja pa viza”, lokali në Prishtinë në shenjë proteste ua ndalon hyrjen shtetasve të BE-së
30.06.2022 | 15:10
Një lokal në Prishtinë ka protestuar në një mënyrë më ndryshe për të shprehur
Babai i Kryeminstrit Abazoviq duke kënduar këngë shqipe në kohën e Jugosllavisë
Babai i Kryeminstrit Abazoviq duke kënduar këngë shqipe në kohën e Jugosllavisë
01.05.2022 | 23:46
Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është bërë njeriu më i
“Hëna rozë”, pamje mahnitëse nga NASA
“Hëna rozë”, pamje mahnitëse nga NASA
20.04.2022 | 11:11
NASA së fundmi ka publikuar një imazh mbresëlënës të hënës së plotë. Në pamjet
Deputetja ukrainase tregon gjerdanin e punuar nga gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë
Deputetja ukrainase tregon gjerdanin e punuar nga gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë
13.04.2022 | 10:44
Deputetja ukrainase, Lesia Vasylenko ka shpërndarë në rrjete sociale një video
Ushtarët rusë thyen dyert e oborrit dhe futën në një shtëpi: Çiftit të moshuar ukrainas as që iu tremb syri, i detyruan të largohen
Ushtarët rusë thyen dyert e oborrit dhe futën në një shtëpi: Çiftit të moshuar ukrainas as që iu tremb syri, i detyruan të largohen
12.03.2022 | 22:29
Një çifti të moshuar ukrainas nuk iu tremb syri, kur ushtarët rusë thyen dyert
Dashuria në frontin e luftës: Çifti ukrainas martohet në uniformë ushtarake
Dashuria në frontin e luftës: Çifti ukrainas martohet në uniformë ushtarake
07.03.2022 | 22:30
Një çift i ri është filmuar duke u martuar në frontin e luftës, veshur në
11-vjeçari kaloi i vetëm kufirin e Ukrainës me të dhënat e familjarëve të shkruara në dorë
11-vjeçari kaloi i vetëm kufirin e Ukrainës me të dhënat e familjarëve të shkruara në dorë
06.03.2022 | 12:00
Heroi i ditës është quajtur një 11-vjeçar nga Ukraina, i cili e kaloi vetëm
Ushtari rus kapet rob në Ukrainë, shihet derisa ushqehet nga civilët ukrainas
Ushtari rus kapet rob në Ukrainë, shihet derisa ushqehet nga civilët ukrainas
02.03.2022 | 11:11
Një video që me sa duket tregon një ushtar rus të kapur në Ukrainë po bën
Si t’u flasim për luftën fëmijëve
Si t’u flasim për luftën fëmijëve
01.03.2022 | 21:58
A mund t’ia nisim nga fjala “luftë”? Si t’ua shpjegojmë fëmijëve? E ç’duhet
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave