Mërgimtari nga Malisheva bëhet hero në Itali, i shpëton vëlla e motër pasi u aksidentuan në autobusin ku humbën jetën 21 persona
Mërgimtari nga Malisheva bëhet hero në Itali, i shpëton vëlla e motër pasi u aksidentuan në autobusin ku humbën jetën 21 persona 05.10.2023 | 03:00
Italia është tronditur mbrëmë pasi një autobus ra nga një mbikalim dhe për pasojë kanë vdekur 21 persona e rreth 15 tjerë janë lënduar.
 
Aksidenti tragjik që ndodhi mbrëmjen e së hënës, në Venica ka edhe një protagonist Bujar Buçaj, mërgimtar nga komuna e Malishevës.
 
Bujari ka ndihmuar së paku dy të rinj vëlla e motër nga Ukraina duke i nxjerrë nga autobusi që kishte rëndë disa metra poshtë urës.
 
Mediat në Itali e kanë vlerësuar lart për këtë gjest.
 
“Unë kam qenë në punë përballë aksidentit. Posa e kam dëgjuar zhurmën e madhe, i kam kapërcy telat e stacionit trenit dhe kam vrapu neper shina të trenit. Kam mbërri në vend të ngjarjes.  Kur kam mbërritur aty, kam dëgjuar bërtima. Dy të rinj i kam ndihmu vëlla e motër të cilët kanë qenë të lënduar”, ka treguar ai për IndeksOnline.
 
Bujari po ashtu ka thënë se fillimisht kanë ardh Policia në vendngjarje dhe pastaj zjarrfikësit dhe ndihma e shpejtë.
 
Nuk është hera e parë që shqiptarët në vende të ndryshme të Evropës bëhen heronj duke ndihmuar njerëzit në fatkeqësi të ndryshme./IndeksOnline/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave