Nxënësi i klasës së shtatë bëhet hero, shoferi humb kontrollin, ai ia frenon autobusin
Nxënësi i klasës së shtatë bëhet hero, shoferi humb kontrollin, ai ia frenon autobusin 16.05.2023 | 15:36
Në shtetin amerikan të Miçiganit, një shofer autobusi i shkollës pati përkeqësim të gjendjes shëndetësore duke humbur ekuilibrin gjersa po voziste mjetin.
 
Por për fatin e tij pasagjer në autobus ishte një nxënës i klasës së shtatë që u bë shpëtimtar i tij dhe pasagjerëve të tjera.
 
13 vjeçari Dillon Reeves ndërhyri shpejt duke ia marr timonin në duar dhe në të njëjtën kohë arriti të frenoj autobusin. Dillon është një nga fëmijët e paktë në klasën e tij që nuk ka celular.
 
Babai i tij është i bindur se kjo është arsyeja pse djali i tij u bë shpëtimtar.
 
“Çfarë tjetër duhet të bësh nëse nuk ke telefon? Ju do të shikoni njerëzit dhe do monitoroni çdo situatë” ka thënë babai i 13 vjeçarit.
 
La heroica reacción de Dillon Reeves, estudiante de una escuela de secundaria de Michigan (EEUU): no dudó en levantarse y parar el autobús donde viajaba tras el desmayo de la conductora pic.twitter.com/H2inllO8m1
 
— EL ESPAÑOL (@elespanolcom) April 28, 2023
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave