Pas fitores së Luizit, reagon ish-fituesi i ‘Big Brother VIP Canada’
Pas fitores së Luizit, reagon ish-fituesi i ‘Big Brother VIP Canada’ 07.05.2023 | 12:00
Pas një rrugëtimi të gjatë në “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli është shpallur fitues i këtij edicioni, me kundërshtarin e fundit, Krist Aliajn.
 
Nga përballja kokë më kokë mes dy konkurrentëve të cilët kanë qëndruar plot 133 ditë në shtëpinë e Big Brother, Luiz Ejlli triumfoi dhe u shpall fituesi i Big Brother Vip.
 
Mes lotësh dhe emocionesh, Luizi shprehu falenderimet e tij për publikun dhe jo vetëm që e ndihmuan të shpallet fitues.
 
Një reagim për fitoren e këngëtarit e ka bërë dhe fituesi i “Big Brother Kanada”, Kevin Jacobs.
 
Në një postim në rrjetin social, Instagram, Kevin shprehet se tashmë “nxënësi është bërë mësues”.
 
Jacobs ka postuar në rrjetin e tij social edhe më parë foton e këngëtarit të njohur, duke vlerësuar strategjinë e tij.
 
Por jo vetëm kaq, pasi Jacobs ka postuar edhe disa video në “Instastory” ku ka thënë se e gjithë kanadaja ndjek Big Brother Vip.
/Shqip.com