Tërmeti e ndau malin në dysh
Tërmeti e ndau malin në dysh 18.02.2023 | 12:00
Mali Kızılzarf, në fshatin Kurucaova të Malatya, u nda në dy pjesë nga tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş.
 
Banorët e fshatit ku humbën jetën 47 persona thanë se nuk kishin parë një fatkeqësi të tillë. İbrahim Tatlı, i cili i mbijetoi tërmetit me familjen e tij, tha për mediat turke: “Ata që panë malin të ndarë në dysh, thanë se doli një top zjarri nga ai”.
 
Mali Kızılzarf, përballë Kurucaova, i cili është 1500 metra mbi nivelin e detit, u nda në dysh pas tërmetit të parë 7.7. Në tërmetin e dytë me magnitudë 7.6 që ndodhi në të njëjtën ditë, çarja u zgjerua edhe më shumë.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave