SHBA dyshon se Ukraina qëndron pas sulmit me dron në Kremlin
SHBA dyshon se Ukraina qëndron pas sulmit me dron në Kremlin 25.05.2023 | 16:37
Sipas disa dokumenteve ne agjencitë e inteligjencës amerikane, prapa sulmit me dron në godinën e Kremlinit në fillim të muajit është njëra nga sektorët e specializuar ushtarak të Ukrainës, transmeton Gazeta Metro.
 
Këto publikime i ka bërë The New York Times. Sipas gazetës sulmi është pjesë e një serie veprimesh nga Ukraina të cilat kanë irrituar SHBA’në.
 
Dyshimet e SHBA kanë lindur pasi ata kanë hasur në disa biseda të zyrtarëve rus dhe ukrainas.
 
SHBA kanë hasur në biseda të disa zyrtarëve ukrainas të cilët thanë se ata besojnë se Ukraina është pas sulmit. SHBA gjithashtu ka gjetur biseda të zyrtarëve rus të cilat nënkuptonin që sulmi nuk ka qenë skenar rus.
 
Një zëdhënës i Presidentit Vladimir Putin Dmitry Peskov ka thënë për gazetarët rus se ata besonin që nga fillimi se sulmi me dron ndaj godinës së Kremlinit është kryer nga Ukraina.
 
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mohuar më parë se Kievi është pas sulmit./gazetametro.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.