Vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm ajror izraelit në Gaza
Vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm ajror izraelit në Gaza 02.04.2024 | 15:28
Shtatë punëtor humanitar janë vrarë në Gazë si pasojë e një sulmi izraelit. Kështu ka thënë, Jose Andres themeluesi i organizatës humanitare Kuzhina Qendrore Botërore.
 
Ndër të tjerë të vrarët janë nga Mbretëria e Bashkuar, Polonia dhe Australia.
 
Andres ka thënë se ata janë vrarë nga një sulm ajror i Forcave Mbrojtëse të Izraelit. E Forcat izraelite kanë thënë se detajet rreth këtij sulmi po i rishikojnë me hollësi.
 
Erin Gore, Drejtoresha Ekzekutive e kësaj organizate humanitare ka thënë se Kuzhina Qendrore Botërore i ndalon përkohësisht operacionet e saja në rajon.
 
Ajo ka treguar se punëtorët e vrarë ishin pjesë e një autokolone që u godit derisa po dilnin nga depoja në Deir al-Balah në Gazën Qendrore ku ekipi kishte shkarkuar më shumë se 100 ton me ndihma humanitare që u sollën në Gazë përmes rrugëve detare.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.