Ministri gjerman: Gjermania gjithmonë do të ofrojë mbështetje për Kosovën
Ministri gjerman: Gjermania gjithmonë do të ofrojë mbështetje për Kosovën 23.02.2024 | 13:47
Ministri i Ushqimit dhe Bujqësisë të Gjermanisë, Cem Ozdemir, ka deklaruar se Gjermania gjithmonë do të ofrojë mbështetje të besueshme për Kosovën.
 
“Sot i ftuar për të festuar 16 vjetorin e pavarësisë. Urime & Urime! Miqësia midis vendeve tona po rritet, ne punojmë ngushtë së bashku në çdo gjë, nga bujqësia te liria e vizave. Gjermania gjithmonë do të ofrojë mbështetje të besueshme për Kosovën”, ka shkruar ai në platformën ‘X’.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.