Reagon deputetja boshnjake: Turp për ju 51 deputetë shqiptarë që iu bashkuat mohuesve të gjenocidit
Reagon deputetja boshnjake: Turp për ju 51 deputetë shqiptarë që iu bashkuat mohuesve të gjenocidit 13.05.2022 | 00:00
Deputetja e Bosnje-Hercegovinës, Sabina Cudic, ka reaguar pasi 51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë e cila u propozua nga deputetët mbështetës të Sali Berishës.
 
Cudic përmes një cicërime në Twitter tha se veprimi i këtyre deputetëve është patetike dhe servilizuese.
 
Sipas saj, këta deputetë e poshtëruan veten duke dërguar mesazh dëshprues për Bosnjën-Hercegovinën, Kosovën dhe botën.
 
“Turp për ju 51 deputetë shqiptarë që iu bashkuat sot mohuesve të gjenocidit të Srebrenicës. Patetike dhe servilizuese të mbash anën e Rusisë dhe Serbisë në një anë krejtësisht të gabueshme të historisë. Ju poshtëruat veten dhe dërguat mesazh dëshpërues për B&H, Kosovën dhe botën”, shkroi Cudic.
 
Kuvendi i Shqipërisë ka refuzuar sot kërkesën e një deputeti të opozitës për të shqyrtuar dhe mbështetur një rezolutë që dënon krimet e kryera nga forcat serbe në Srebrenicë në vitin 1995 si gjenocid.
 
Shame on you 51 Albanian parliamentarian who joined Srebrenica genocide deniers today. Pathetic and servile siding with Russia and Serbia, on a completely wrong side of  history. You humiliated yourselves, and sent devastating message to B&H, Kosovo, and the world.
— Sabina Cudic (@SabinaCudic) May 12, 2022
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.