Rikthehet festivali i shkollave shqipe në Nju Jork, Nju Xhersi dhe Kënektikat
Rikthehet festivali i shkollave shqipe në Nju Jork, Nju Xhersi dhe Kënektikat
06.06.2023 | 12:00
Një ditë më parë, në Bronx të Nju Jorkut u mbajt Festivali i Gjashtë i
Ylfete Fanaj, e para shqiptare, ministre kantonale në Zvicër
Ylfete Fanaj, e para shqiptare, ministre kantonale në Zvicër
16.05.2023 | 15:25
Nga sot Ylfete Fanaj ka shkruar historinë në Zvicër duke u zgjedhur e para
“Arbëresha” e Zvicrës, ansambli feston 19 vjetorin
“Arbëresha” e Zvicrës, ansambli feston 19 vjetorin
21.12.2022 | 02:57
Salla e madhe e qytetit të Willit në Zvicër u tregua e vogël për ti zënë gjithë
Mjeku kosovar fiton çmim e më të mirit në Kroaci, dyert e tij të hapura për pacientët nga Kosova
Mjeku kosovar fiton çmim e më të mirit në Kroaci, dyert e tij të hapura për pacientët nga Kosova
14.12.2022 | 02:27
Nuk janë të pakët mjekët kosovarë, të cilët kanë arritur suksese të
Kryebashkiaku i Nju Jorkut organizon ceremoni për pavarësinë e Shqipërisë
Kryebashkiaku i Nju Jorkut organizon ceremoni për pavarësinë e Shqipërisë
30.11.2022 | 12:00
Me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, kryebashkiaku i Nju
Hasi, treva që dha shumë
Hasi, treva që dha shumë
14.10.2021 | 22:42
Hasjanët janë bashkëvendës të patriotëve dhe intelektualëve të vjetër, si Pali
DCAA, një organizatë e re vullnetare shqiptare në Shtetet e Bashkuara
DCAA, një organizatë e re vullnetare shqiptare në Shtetet e Bashkuara
09.10.2021 | 09:44
DCAA - është një grup njerëzish kaq të talentuar dhe me përvojë që kujdesen kaq
Eduard Markaj nga Kosova që u kualifikua në finalen e talenteve të mëdhenj të Zvicrës: Do ta luajmë vallen e Shotës
Eduard Markaj nga Kosova që u kualifikua në finalen e talenteve të mëdhenj të Zvicrës: Do ta luajmë vallen e Shotës
21.09.2021 | 10:55
29-vjeçari nga Kosova, Eduard Markaj është duke korrur suksese të mëdha në
Lidhja Shqiptare në Botë falënderon kryeministrin kroat për ndihmën dhënë të aksidentuarve
Lidhja Shqiptare në Botë falënderon kryeministrin kroat për ndihmën dhënë të aksidentuarve
01.08.2021 | 23:00
"Një fjalë e urtë shqipe thotë: Miku i mirë njihet në ditë të vështirë! Kësaj
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave