Viti i Skënderbeut, çdo dokument zyrtar me logon e veçantë
Viti i Skënderbeut, çdo dokument zyrtar me logon e veçantë
08.01.2018 | 12:00
Nga 1 janari, logoja e Gjergj Kastriot Skënderbeut do të printohet në të gjitha
Mbahet takimi letrar “Esat Mekuli”, vlerësohet lart puna e albanologut Robert Elsie
Mbahet takimi letrar “Esat Mekuli”, vlerësohet lart puna e albanologut Robert Elsie
16.12.2017 | 12:00
Shkrimtarë e publicistë nga të gjitha trojet shqiptare ishin bërë bashkë në
Caritas Kosova shënon 25 vjetorin e themelimit
Caritas Kosova shënon 25 vjetorin e themelimit
13.12.2017 | 12:00
Caritas Kosova më 8 dhjetor 2017 në mënyrë solemne ka shënuar 25 vjetorin e
U përkujtua sot 100 vjetori i botimit të librit "Juvenilja", të poetit Ndre Mjeda
U përkujtua sot 100 vjetori i botimit të librit "Juvenilja", të poetit Ndre Mjeda
18.11.2017 | 12:00
Në Qendrën Muzeale "Ndre Mjeda", në fshatin Kukël të Shkodrës, u përkujtua sot
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave