“Misionarja e bamirësisë”, portreti familjar i Nënës Terezë
“Misionarja e bamirësisë”, portreti familjar i Nënës Terezë
18.11.2022 | 12:00
Me rastin e 25-vjetorit të kalimit në amshim të Shenjtes Nënë Terezë, Drejtoria
Hapet shkolla shqipe në Bex, të Kantonit Waadt, në Zvicër
Hapet shkolla shqipe në Bex, të Kantonit Waadt, në Zvicër
16.11.2022 | 02:22
Vazhdojnë sukseset e “Shkollës Shqipe” në Zvicër. Javën që kaloi u hapën dyert
Gratë e Iranit marrin mbështetje nga Kosova
Gratë e Iranit marrin mbështetje nga Kosova
12.10.2022 | 03:37
Organizata Joqeveritare “Youth Initiative for Human Rights Kosovo (YIHR) KS”,
Dua Lipa pranon Pullën Postare me figurën e saj: Do të vazhdoj të këndoj që ta ngris Kosovën sa më lart
Dua Lipa pranon Pullën Postare me figurën e saj: Do të vazhdoj të këndoj që ta ngris Kosovën sa më lart
07.08.2022 | 12:00
Me këtë rast këngëtarja me famë botërore, tha se ndihet e emocionuar dhe
Përparim Rama, Erion Veliaj e Atifete Jahjaga vallëzojnë në zemër të Prishtinës
Përparim Rama, Erion Veliaj e Atifete Jahjaga vallëzojnë në zemër të Prishtinës
22.07.2022 | 12:00
Ushqimet e shijshme dhe tigujt e bukur të muzikës shqipe të prezantuar mbrëmë
“Manifesta 14 Prishtina” ka bashkuar 103 pjesëmarrës nga 30 vende
“Manifesta 14 Prishtina” ka bashkuar 103 pjesëmarrës nga 30 vende
21.07.2022 | 00:00
Një ditë para hapjes zyrtare të “Manifesta14 Prishtina”, sot është mbajtur
“Karnavali Golden Eagle 2022”, mijëra njerëz mbushin sheshin e Suharekës
“Karnavali Golden Eagle 2022”, mijëra njerëz mbushin sheshin e Suharekës
19.06.2022 | 12:00
Nga ora 18:00 në Suharekë ka nisur së shfaquri “Karnavali Golden Eagle 2022”,
'Sytë nga fëmijët' në Ditën Ndërkombëtare të tyre
'Sytë nga fëmijët' në Ditën Ndërkombëtare të tyre
01.06.2022 | 00:00
Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve sytë e të gjithëve janë të kthyer te më të
Nis restaurimi i Kishës ‘Kuvendi i Arbërit’ me kontributet e banorëve
Nis restaurimi i Kishës ‘Kuvendi i Arbërit’ me kontributet e banorëve
18.05.2022 | 03:57
Atë që nuk e bën Ministria e Kulturës, e realizojnë vetë banorët. Donatorë dhe
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave