Kisha e Kosovës nderon Benediktin XVI në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë
Kisha e Kosovës nderon Benediktin XVI në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë
10.01.2023 | 14:20
Dioqeza Prizren – Prishtinë kremtoi Meshën e Dritës për Papën Benediktit XVI,
Shkupi e Prishtina përkujtuan Imzot Pjetër Bogdanin
Shkupi e Prishtina përkujtuan Imzot Pjetër Bogdanin
08.12.2022 | 15:28
333-vjetori i vdekjes së ipeshkvit, teologut e atdhetarit imzot Pjetër Bogdanit,
Në Prishtinë ekspozita “Homazh Nanës”, kushtuar Shenjtës Nënë Terezë
Në Prishtinë ekspozita “Homazh Nanës”, kushtuar Shenjtës Nënë Terezë
25.11.2022 | 04:53
Më 22 nëntor, në ambientet e qendrës “BogdaniPlis” të kuries së dioqezës
Nё Kosovё kujton Nёnё Terezё, dritё udhёrrёfyese për të gjithë
Nё Kosovё kujton Nёnё Terezё, dritё udhёrrёfyese për të gjithë
09.09.2022 | 15:45
Kosova kujtoi figurën e jashtëzakonshme tё Shenjtës Nënё Terezë. Para shtatores
Kremtohet festa e Nënë Terezës kudo në trevat shqiptare
Kremtohet festa e Nënë Terezës kudo në trevat shqiptare
09.09.2022 | 15:43
Festa liturgjike e Nënë Terezës u kremtua në të gjitha kishat e trevave
Nё Kosovë mbahen “Ditët e Shenjtës Nënё Terezë”
Nё Kosovë mbahen “Ditët e Shenjtës Nënё Terezë”
01.09.2022 | 00:00
Kisha dioqezane e Prizren-Prishtinës organizon “Ditёt e Shenjtës Nёnё Terezё”
Kosovë: kremtimi i festës së Zojës së madhe në Letnicë
Kosovë: kremtimi i festës së Zojës së madhe në Letnicë
18.08.2022 | 03:09
Dje më 15 gusht në Kosovë u kremtua solemnisht festa e të Ngriturit të
Në meshën për mërgimtarët, në Prizren, dëshmitë e krishtërimit të lashtë në vend
Në meshën për mërgimtarët, në Prizren, dëshmitë e krishtërimit të lashtë në vend
02.08.2022 | 00:00
Kthehet kremtimi i Ditës së Mërgimtarëve në dioqezën Prizren-Prishtinë, kësaj
Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
08.06.2022 | 03:29
Në festën e Rrëshajëve nё Prishtinë 21 tё rinj e tё reja morën Sakramentin e
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave