​Flamuri kombëtar i dimensioneve të mëdha zbukuron sheshin e Prishtinës
​Flamuri kombëtar i dimensioneve të mëdha zbukuron sheshin e Prishtinës
28.11.2023 | 03:53
Muaji nëntor nuk është një muaj i zakonshëm për shqiptarët. I mbushur me festa
Tiranë, mbahen Dita Arbëreshe dhe Samiti i Tretë i Diasporës
Tiranë, mbahen Dita Arbëreshe dhe Samiti i Tretë i Diasporës
23.11.2023 | 15:23
Në Tiranë po zhvillohen Dita Arbëreshe dhe Samiti i Tretë i Diasporës, me
‘Shega Fest’, produkti vendas në Lezhë promovohet me këngë dhe valle
‘Shega Fest’, produkti vendas në Lezhë promovohet me këngë dhe valle
17.11.2023 | 02:22
Në Lezhë u organizua festa e shegës, e kthyer tashmë në traditë që synon
“Kosova kantoni i 27-të i Zvicrës, 285 mijë banorë që flasin shqip”
“Kosova kantoni i 27-të i Zvicrës, 285 mijë banorë që flasin shqip”
10.11.2023 | 15:42
Gazeta zvicerane, Swissinfo.ch ka shkruar një artikull për raportin e
Në Prishtinë ndizen qirinj për viktimat në Izrael dhe kërkohet lirimi i pengjeve
Në Prishtinë ndizen qirinj për viktimat në Izrael dhe kërkohet lirimi i pengjeve
10.11.2023 | 03:37
Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës u ndezën qirinj për 1.400 personat e vrarë
"Vahabistat paskan protestu", Blerim Latifi komenton marshin e sotshëm pro Palestinës
"Vahabistat paskan protestu", Blerim Latifi komenton marshin e sotshëm pro Palestinës
23.10.2023 | 02:56
Sot në Prishtinë është marshuar në përkrahje të popullit palestinez. Qytetarët
Gjuha shqipe në Universitetin e Harvardit
Gjuha shqipe në Universitetin e Harvardit
23.10.2023 | 02:05
Në fillim të vitit, listës së gjuhëve të huaja që mësohen në Universitetin e
Macron ia dorëzon Kadaresë çmimin më të lartë të Republikës së Francës ‘Oficeri i Madh i Legjionit të Nderit’
Macron ia dorëzon Kadaresë çmimin më të lartë të Republikës së Francës ‘Oficeri i Madh i Legjionit të Nderit’
17.10.2023 | 03:06
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka arritur në Shqipëri, i cili ka
Ambasadorja e Izraelit falënderon kosovarët që ndezën qirinj për qytetarët e vrarë nga Hamasi
Ambasadorja e Izraelit falënderon kosovarët që ndezën qirinj për qytetarët e vrarë nga Hamasi
13.10.2023 | 13:26
Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, ka ndarë pamje nga organizimi i
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave