Shqipja gjuha e dytë e huaj më e folur në Zvicër
Shqipja gjuha e dytë e huaj më e folur në Zvicër
21.03.2024 | 15:44
Një studim i kryer nga Zyra Federale e Statistikave, për herë të parë pas 10
Nata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët e lirisë
Nata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët e lirisë
08.03.2024 | 03:58
Me ndezjen e flakadanëve në “Natën e Zjarreve” sonte në Prekaz dhe koncertin në
26-vjetori i Epopesë së UÇK-së, seancë solemne në Kuvendin e Kosovës
26-vjetori i Epopesë së UÇK-së, seancë solemne në Kuvendin e Kosovës
05.03.2024 | 03:52
Kuvendi i Kosovës sot mban seancë solemne me rastin e 26-vjetorit të Epopesë së
Pulla e re e Postës me katër llojë bimësh si pasuri e florës në Kosovë
Pulla e re e Postës me katër llojë bimësh si pasuri e florës në Kosovë
05.03.2024 | 03:28
Posta e Kosovës ka lëshuar në qarkullim emisionin e ri të pullave postare
Kosovës ne i dalim zot, por vlerat kombëtare i kemi në rrezik!
Kosovës ne i dalim zot, por vlerat kombëtare i kemi në rrezik!
19.02.2024 | 00:00
Por, sikur të mos mjaftonte rreziku e kërcënimet nga Serbia, Kosova vazhdon të
”NewBorn” merr pamje të re, imazhet i dedikohen liberalizimit të vizave
”NewBorn” merr pamje të re, imazhet i dedikohen liberalizimit të vizave
17.02.2024 | 12:00
Tradita e ngjyrosjes së momumentit të kryeqytetit “NewBorn” për këtë vit do të
Pavarësia bashkon Kosovën e Shqipërinë në këngë e valle
Pavarësia bashkon Kosovën e Shqipërinë në këngë e valle
17.02.2024 | 12:00
Dashuria për atdheun, ruajtja e trashëgimisë dhe përcjellja e tyre te brezat e
Seanca e Këshillit të Sigurimit ekspozoi problemet e Perëndimit me Albin Kurtin
Seanca e Këshillit të Sigurimit ekspozoi problemet e Perëndimit me Albin Kurtin
12.02.2024 | 03:15
Seanca e Këshillit të Sigurimit për Kosovën ku mori pjesë kryeministri Albin
Rama nderon kameramanin Kllokoqi që i tregoi botës masakrën e Reçakut
Rama nderon kameramanin Kllokoqi që i tregoi botës masakrën e Reçakut
16.01.2024 | 15:30
Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama i ka dhuruar sot mirënjohje kameramanit,
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave