Artisti nga Kosova, Freskim Rama i këndon Kosovës në “American Idol”
Artisti nga Kosova, Freskim Rama i këndon Kosovës në “American Idol” 02.03.2024 | 12:00
Fresnik Rama është artisti i radhës që po e dëshmon se nӕ Kosovë ka shumë artistë të talentuar.Ai që njihet me emrin artistik si “Kim”, ka marrë pjesë në audicionet e “American Idol”, i cili është spektakli më i ndjekur në Shtetet e Bashkuara për zbulimin e talenteve të reja.
 
Artisti 25-vjeçar, filloi audicionin me këngën “Heal” të artsitit Tom Odell, ndërsa e përfundoi me këngën e njohur shqiptare “Oj Kosovë, oj nëna ime”.
 
“Kim” ishte zhvendosur gjashtë vjet më parë në Amerikë për të ndjekur ëndrrën e tij në American Idol, dhe në klipin prezantues nuk e la pa përmendur edhe Kosovën. Ai u pëlqye shumë nga juria e përbërë prej artistëve të ndërkombëtarë si Katy Perry, Luke Bryan dhe Lionel Richie.
 
Zëri i tij melodik dhe stili i tij i të kënduarit bëri që të merrte dritën jeshile nga tre anëtarët e juristë së “American Idol”.
 
Video 
List of videos
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave