Syri i Gjonit në Malësinë e Madhe, destinacion ekoturistik
Syri i Gjonit në Malësinë e Madhe, destinacion ekoturistik
24.03.2023 | 01:37
Syri i Gjonit në Malësinë e Madhe është një tjetër atraksion mjaft i veçantë
“Kush nuk ka parë Lurën nuk njeh Shqipërinë”, Liqenet e Lurës një nga perlat e Shqipërisë
“Kush nuk ka parë Lurën nuk njeh Shqipërinë”, Liqenet e Lurës një nga perlat e Shqipërisë
17.03.2023 | 03:59
“Kush nuk ka parë Lurën nuk njeh Shqipërinë” është një shprehje të cilën e ka
“The New York Times” rendit Vjosën ndër destinacionet për t’u vizituar në 2023-shin
“The New York Times” rendit Vjosën ndër destinacionet për t’u vizituar në 2023-shin
13.01.2023 | 16:23
Rikthimi i udhëtimeve ka zbuluar thellësinë e përpjekjes sonë për të eksploruar
Revista e njohur franceze: Shqipëria, det, diell, dashuri dhe mikpritje
Revista e njohur franceze: Shqipëria, det, diell, dashuri dhe mikpritje
19.02.2022 | 22:02
“Bregdet me ujëra të kristalta, turizëm mjekësor dhe dëshmi të diktaturës
Ujëvara e Mirushës merr pamje spektakolare pas reshjeve të shiut
Ujëvara e Mirushës merr pamje spektakolare pas reshjeve të shiut
11.01.2021 | 12:00
Dy ditët e fundit si pasojë e reshjeve të mëdha të borës dhe shiut, janë
54 vjet nga shpallja e Thethit Park Kombëtar, perla natyrore e Shqipërisë
54 vjet nga shpallja e Thethit Park Kombëtar, perla natyrore e Shqipërisë
21.11.2020 | 10:17
Sot, 54 vjet nga shpallja e Thethit Park Kombëtar, zakonet, traditat,
Nivica, Çatia e Labërisë mes historisë dhe bukurisë natyrore
Nivica, Çatia e Labërisë mes historisë dhe bukurisë natyrore
27.09.2020 | 10:03
Në zemër të Shqipërisë jugore, vetëm 30km larg nga qyteti i Tepelenës, vitet e
Maja e Vajushës dhe bukuritë e saj
Maja e Vajushës dhe bukuritë e saj
09.08.2020 | 06:29
Në bjeshkët e Kelmendit, në kufi me Malin e Zi, gjendet një nga zonat më të
Në kërkim të bukurive mahnitëse të fshatit Vuthaj
Në kërkim të bukurive mahnitëse të fshatit Vuthaj
06.08.2020 | 09:12
I banuar me shqiptarë, një vend që njihet për bukuritë natyrore, po ashtu dhe
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,