At Gjergj Fishta: '28 Nanduer 1913'
At Gjergj Fishta: '28 Nanduer 1913'
29.11.2022 | 13:39
Pervjetori i të ngrehunit të flamurit të pamvarsís në vend qi me kenë ditë
Në tetë vëllime “KOSOVA” në peshoren e Akademikëve dhe Historianëve të Shqipërisë
Në tetë vëllime “KOSOVA” në peshoren e Akademikëve dhe Historianëve të Shqipërisë
30.09.2022 | 15:49
Theksime nga promovimi i “Kosovës” në Muzeun Kombëtar të Historisë në
Gjon Nikollë Kazazi, zbuluesi i veprës së parë në gjuhën shqipe
Gjon Nikollë Kazazi, zbuluesi i veprës së parë në gjuhën shqipe
09.08.2022 | 13:29
Sot shënohet 270-vjetori i vdekjes së përkthyesit Gjon Nikollë Kazazi, i cili
Ula: shqiptarët dhe serbët nëpër shekuj nuk kanë pasur marrëdhënie të mira
Ula: shqiptarët dhe serbët nëpër shekuj nuk kanë pasur marrëdhënie të mira
01.08.2022 | 00:00
Viktor Ula, është i lindur në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara, me prejardhje
At Shtjefën Gjeçovi – si referim kulturologjik identitar i botës shqiptare
At Shtjefën Gjeçovi – si referim kulturologjik identitar i botës shqiptare
25.07.2022 | 03:11
Më 12 korrik e kujtojmë ditën e lindjes së njërit prej personaliteteve më të
Martin Camaj në letrat shqipe: një triptik
Martin Camaj në letrat shqipe: një triptik
25.07.2022 | 01:26
Meqë ai është, në radhë të parë, njeri i letrave, poet, dramaturg dhe romansier,
Ernest Koliqi – shkrimtari i idealeve të larta letrare e kulturore
Ernest Koliqi – shkrimtari i idealeve të larta letrare e kulturore
23.05.2022 | 00:00
“A ka send mâ të mrekullueshëm në këtë botë se me i sjellë qytetnimn nji kombi
Përurohet libri “I HOLD THE ALBANIAN PEOPLE IN MY HEART” në SHBA
Përurohet libri “I HOLD THE ALBANIAN PEOPLE IN MY HEART” në SHBA
28.04.2022 | 12:00
Në Detroit, Miçigan, në qendrën kulturore “Nënë Tereza” pranë kishës katolike
Dita Ndërkombëtare e Librit
Dita Ndërkombëtare e Librit
23.04.2022 | 23:10
Dita Ndërkombëtare e Librit dhe të drejtave autoriale që është përzgjedhur të
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave