Filharmonia në tinguj sakrifice, ringjalljeje e aspiratash evropiane
Filharmonia në tinguj sakrifice, ringjalljeje e aspiratash evropiane
18.02.2024 | 12:00
Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Filharmonia e Kosovës ka rrëfyer
“Rebounds...” e fut Baletin në lojë sfiduese përballë stilit e kushteve
“Rebounds...” e fut Baletin në lojë sfiduese përballë stilit e kushteve
17.02.2024 | 12:00
E shumëfishtë është loja në “Rebounds: A BasketBallet”. Fillimisht me vetë
Baleti Kombëtar bën bashkë sportin dhe artin me premierën e re
Baleti Kombëtar bën bashkë sportin dhe artin me premierën e re
16.02.2024 | 14:58
Sporti i basketbollit dhe baleti klasik do të bëhen bashkë në premierën e parë
John Belushi, emri i vetëm shqiptar në pllakat e Hollivudit
John Belushi, emri i vetëm shqiptar në pllakat e Hollivudit
25.01.2024 | 12:36
John Belushi (24 janar 1949- 5 mars 1982), ishte aktor dhe këngëtar nga ShBA me
“Arrëthyesi”, ëndrrat dhe koha e fotografive
“Arrëthyesi”, ëndrrat dhe koha e fotografive
09.01.2024 | 09:55
Arrëthyesi si dhuratë në festën e Klarës bëhet ylli i mbrëmjes. Edhe për
Kur eleganca bashkohet me përkushtimin: 22 vjetët e Jeta Musollit në balet
Kur eleganca bashkohet me përkushtimin: 22 vjetët e Jeta Musollit në balet
09.01.2024 | 09:49
Përgjatë 22 vjetëve karrierë si balerinë në Baletin Kombëtar të Kosovës, Jeta
25 filmat më të mirë për Krishtlindje
25 filmat më të mirë për Krishtlindje
21.12.2023 | 15:54
Gazeta prestigjioze “The Guardian” ka përgatitur një listë me filmat më të mirë
Këngët e Krishtlindjes /Kush kryeson në top listë për këtë vit
Këngët e Krishtlindjes /Kush kryeson në top listë për këtë vit
20.12.2023 | 02:05
Jemi në prag Krishtlindjesh dhe shumë nga këngët festive po “luftojnë” të
“Arrëthyesi” me magjinë e baletit botëror
“Arrëthyesi” me magjinë e baletit botëror
20.12.2023 | 01:34
Magjepsës e magjik do të përmblidhej me një fjalë “Arrëthyesi” i Kosovës, një
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave