Nën koreografinë e Ilir Kernit, BKK po sjell për herë të parë shfaqjen e njohur “Arrthyesi”
Nën koreografinë e Ilir Kernit, BKK po sjell për herë të parë shfaqjen e njohur “Arrthyesi”
19.09.2023 | 12:03
Baleti Kombëtar i Kosovës ka filluar fazën e parë të projektit më ambicioz që
Një robot drejtoi një koncert të Orkestrës Kombëtare të Koresë së Jugut
Një robot drejtoi një koncert të Orkestrës Kombëtare të Koresë së Jugut
03.07.2023 | 15:42
Roboti i prodhuar nga Koreja e Jugut bëri debutimin e tij si dirigjent në Seul
“Correr o fado” kap ritmin dhe zhytet në kulturën portugeze
“Correr o fado” kap ritmin dhe zhytet në kulturën portugeze
09.06.2023 | 12:00
Nën ritmin e këngëve fado, të cilat të sjellin ndërmend kulturën e vallëzimin
BKK sonte sjell premierën e shfaqjes “CORRER O FADO”
BKK sonte sjell premierën e shfaqjes “CORRER O FADO”
08.06.2023 | 04:50
Baleti Kombëtar i Kosovës sonte sjell premierën e radhës për këtë vit.
Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’! Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare
Shuhet ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’! Tina Turner ndërron jetë në moshën 83-vjeçare
25.05.2023 | 00:00
Tina Turner, e njohur si ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’, ka ndërruar jetë në
Suedia fituese e Eurovisionit për vitin 2023
Suedia fituese e Eurovisionit për vitin 2023
13.05.2023 | 00:00
Pas përfundimit të numrimit të votave, Suedia është shpallur fituese e
Albina Kelmendi e elektrizon skenën e Liverpool me këngën “Duje”
Albina Kelmendi e elektrizon skenën e Liverpool me këngën “Duje”
13.05.2023 | 00:00
Ata u kualifikuan në natën finale në gjysmëfinalen e dytë si e para derisa deri
“Fisniku i baletit” për artistin shembull
“Fisniku i baletit” për artistin shembull
09.05.2023 | 12:00
Në të gjallë e si udhëheqës, Ahmet Brahimaj i çmonte fort ata që e ndihmonin
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave