Albina dhe familja Kelmendi përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023
Albina dhe familja Kelmendi përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023 23.12.2022 | 01:47
Mbrëmjen e sotme (e enjte) është mbajtur nata finale e edicionit të 61-të të Festivalit të Këngës në RTSh.
 
Eventi madhështor, i zhvilluar në Kongresin e Pallateve në Tiranë, solli përplot emocione e këngë të bukura përgjatë katër netëve.
 
Albina dhe familja Kelmendi do të përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023, çmimin e parë nga votat e jurisë apo fituese e këtij Festivali është Elsa Lila, në vend të dytë po ashtu u rendit Albina Kelmendi dhe në vend të tretë 2Farm me këngën “Atomike”.
 
Familja Kelmendi u zgjodhën fitues me “Duje” pas tre netësh konkurrimi mes 26 krijimesh të përzgjedhura për Fest 61.
 
Të njëjtit pritet ta përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023, që do të mbahet në Liverpool, përkundër se Ukraina fituan Eurovisionin e këtij viti.
“Do të ju përfaqësojmë në mënyrën më të mirë të mundshme”, u shpreh Albina mes emocionesh.
 
Kjo ishte hera e parë në të cilën publiku zgjodhi fituesin për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision.
 
Video 
List of videos
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave