“Nuk lejohet hyrja pa viza”, lokali në Prishtinë në shenjë proteste ua ndalon hyrjen shtetasve të BE-së
“Nuk lejohet hyrja pa viza”, lokali në Prishtinë në shenjë proteste ua ndalon hyrjen shtetasve të BE-së 30.06.2022 | 15:10
Një lokal në Prishtinë ka protestuar në një mënyrë më ndryshe për të shprehur indinjatën ndaj mosliberalizimit të vizave për kosovarët.
 
Ky lokal ua ka ndaluar hyrjen shtetasve të BE-së, të cilët ndryshe nga kosovarët nuk kanë regjim të vizave, shkruan Reporteri.net.
 
Shtetasve të BE-së për të hyrë në këtë lokal iu duhet “vizë”.
 
“Protestë. Ndalohet hyrja pa vizë për shtetasit e BE-së”, thuhet në njoftimin që ky lokal ka publikuar në hyrje të objektit.
  
Kosovarët dolën të dëshpëruar nga Samiti mes liderëve të 27 vendeve të Bashkimit Evropian dhe atyre të vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku nga Kosova mori pjesë Presidentja Vjosa Osmani.
 
Ky Samit përfundoi pa asnjë rezultat konkret për Kosovën sa i përket liberalizimit të vizave. /Reporteri.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave